Strehn

strehnTo jsme my ….

Pia, Andy, Monika,
Patrick a Aaron

“Cesta je cíl“ – toto přísloví ovlivňuje náš život a naši práci: Na vinicích a při doprovázení vzniku vína a sledování rozvoje našich vín zažíváme momenty, které obohacují náš život.

Náš tým se skládá z rodiny a dlouholetých spolupracovníků, z nichž každý je připraven 100 % přistoupit na výzvu a převzít odpovědnost za své jednání. Díky individuální síle každého spolupracujícího se koná nezadržitelný proces vývoje, který nás nechává růst a stále znovu umožňuje překračovat nové hranice.

Naše nejvyšší hodnoty jsou soudržnost, sounáležitost s domovem a respekt před individualitou – člověka, přírody, polohou a druhem vinné révy.

… naše kořeny …

V trati Weisses Kreuz existuje vzácná vinice – Proč vzácná? Toto Blaufränkisch vysadil náš pradědeček Karl Strehn – tuto vinici považujeme za dědictví a znak naší kultury.

Původní část vinice nakonec naši prarodiče olemovali mladšími keři za účelem zvětšení plochy – celková plocha nyní nabízí základ naší rezervy Blaufränkisch– Weisses Kreuz.

Historie Weissen Kreuzes jde až zpátky do 18. století, Gregor a Barbara Strehn nechali zbudovat tento památník – to později pojmenovalo okolní trať.

Joseph a Theresia Strehn byli ctižádostiví hospodáři, kteří také řídili první traktor v našem regionu a podnikali s ním převozy nemocných, aby ho zaplatili. Struktura jejich provozu se ale ještě dělila do třech částí: zemědělství, chov dobytka a vinařství.

V roce 1993 převzala jejich nejmladší dcera Monika provoz a vsadila plně na kvalitní vinařství – vášeň, o které chtěla vědět více – Jako jeden z prvních členů Vinařské akademie Rakouska ochutnala Grange Syrah a zamilovala se ad hoc do tehdy v Rakousku ještě exotické odrůdy vinné révy – ale fascinovalo ji také Bordeux-Cuvées. Blaufränkisch/St. Laurent/Zweigelt a zelené Veltlínské - vinice byly v té době obohacené mezinárodními hráči a tvořily základ pro Pandur.

Pevná fakta:

Vinice
V současné době obhospodařujeme 50 ha plochy vinic v Deutschkreutz, od roku 2012 nový projekt v Neckenmarkt

Sklepmistr: Patrick Pfneisl

Druhy vinné révy
Blaufränkisch, Zweigelt, St. Laurent, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Chardonnay, Welschriesling a zelené Veltlínské

Viniční tratě
Hölzl, Weisses Kreuz, Hochäcker, Steinriegel, Baumfeld, Kogel, Tschicken, Goldberg, Satz, Siglos,
Fabian, Hochbaum, Mitterberg, Hochberg, Höblisch