Alfa & Omega

Tramín a Pinot Noir jsou základními kameny většiny pěstovaných odrůd, jsou Alfou a Omegou, což nás přimělo naši ucelenou řadu jedinečných odrůdových vín pojmenovat αΩ. Uvědomujeme si nejen krásu, ale i pestrost možností snoubení vína a gastronomie. Proto je naším cilem představit vám každou námi vyráběnou odrůdu v celé její kráse a pestrosti s podpořením pozitivních senzorických projevů v konkrétním jakostním stupni. Za tímto účelem vyrábíme naše odrůdová vína ve třech jakostních stupních – VERBUŇK, KADET a HUSSARD - čímž Vám maximální možnou měrou pomáháme prožít jedinečný enogastronomický zážitek.

VERBUŇK

Tak jako známý moravský tanec, plný energie, veselí, emocí a života, se projevují vína z této řady. Jsou plná primárních aromat a svěžích kyselin. Verbuňk je krásné svěží víno, jeho ovocitá struktura a lehkost ho předurčují jako ideálního partnera k antipasti či různě upraveným rybám a korýšům. Primární aroma v harmonickém spojení se svěží kyselinou dotvářejí nezapomenutelný animativní charakter těchto vín, což z nich dělá ideálního společníka na každou party. Verbuňk, to je mládí a svěžest, které oceníte především v teplých slunných dnech. Doporučujeme vypít do 2 let.

KADET

Objevte kouzlo odrůdové typicity, jejíž základem je fyziologická zralost vyvážených hroznů. Vyváženost, která si vás podmaní svou nezaměnitelnou harmonií. Vyzrálé kyseliny a cukr spolu výtvářejí pestrou škálu ucelených vůní a chutí zralého ovoce. Středně mohutné tělo a finesu oceníme především ve středně dlouhém závěru. Vyváženost a eleganci těchto okouzlujících vín vychutnáme pro jejich pestrost a bohatost především ve spojení s tradiční moravskou či italskou kuchyní. Záleží na vás, zda si Kadeta vychutnáte v jeho mladistvém rozpuku, nebo mu dopřejete 3–5 let čas k vývoji, aby vám ukázal celou svou krásu a eleganci.

HUSSARD

Tak jako elitní pluky tvořené mladými šlechtici, jsou tato vína elitou našich odrůdových vín. Pouze z těch nejlepších ročníků vybíráme hrozny, které splňují náročná kriteria pro tvorbu těchto prvotřídních vín. Vín právem hrdých na bohatost noblesních vůní, ušlechtilost fines a nuanci, výtvářejících svalnaté mohutné tělo. Dochuť nás odzbrojí a porazí svou plnohodnotnou harmonickou nekonečností. Hrdost a odvahu těchto vín nejlépe poznáte ve spojení s mohutnými masitými jídly či zvěřinou. Pestrá škála chutí vám umožní objevovat nové a nové vjemy, čímž se toto víno stává ideálním relaxačním vínem, jež vám připraví mnoho nezapomenutelných zážitků. Doporučujeme pít až po druhém roce lahvové zralosti, doba archivace 6-8 let.