Domaine Hugo na Mezinárodním festivalu autentických vín

V červnu se bude konat první ročník festivalu Praha pije víno / Prague Drinks Wine, který bude zaměřený na autentická a přírodní vína. V areálu Trojského zámku se sejde padesát vinařů z celé střední Evropy - Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko, severní Itálie a Francie, k ochutnání pak bude přes 400 vzorků vín.praha pije vino

V pátek 6. a v sobotu 7. června tak budete mít možnost ochutnat to nejlepší od středoevropských vinařů, kteří se snaží o návrat k vinařským kořenům. Degustaci zde povede i Isabelle Legeron, Master of Wine a zakladatelka festivalu přírodních vín RAW.

Degustace vín bude soustředěna do prostorného sklepení Trojského zámku, vše ostatní pak ve venkovních stáncích v zámeckém areálu, kde si budete moci vydechnout mezi jednotlivými vzorky. Dvoudenní setkání středoevropských vinařů, jejichž předkové pěstovali révu a připravovali víno v rámci společné vlasti sjednocené pod žezlem Habsburků, je ojedinělou příležitostí k seznámení s kvalitním autentickým vínem.

O studené lahůdky se bude starat Sklizeno, o teplou kuchyni karlínské Krystal Mozaika Bistro, pelhřimovský pivovar Poutník a připraveny budou i stánky s kávou (EMA) a čajem (Tea Mountain). Děti bude možno bezpečně odložit v dětském koutku střeženém profi chůvami, které pro ně připravují spoustu her a soutěží.

V případě nepřízně počasí se návštěvníci festivalu nemusí bát, že jejich zážitek s degustace může být nepříjemně ovlivněn, stánky s vínem se nachazejí v rozlechlých sklepních prostorách Trojského zámku.

Degustace bude volná, tj. po zaplacení vstupného budete mít přístup ke všem degustačním stánkům s víny. Jednodenní vstup na pátek nebo sobotu stojí 550 Kč (na místě 650 Kč). Vstupné na oba dny v předprodeji činí 950 Kč. Proto raději dlouho neváhejte, kapacita je omezená a lístky budou rychle pryč.

Více na www.praguedrinkswine.cz 

Název festivalu není náhodný - Praha bývala v minulosti obklopena stovkami vinic, z nichž sice do dnešních dnů přetrvalo jen několik, přesto česká metropole stále zůstává vinařským městem.