DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Steinmühle

Ried Steinmühle leží na náhorní plošině, nad řekou Wulka, která představuje největší přítok jezera Neusiedlersee. Tato plošina se vyvyšuje 15 m nad hladinu Wulky. Vznikla před tisíciletími nánosy. Tyto mohutné křemenité štěrky jsou známy také jako pazourková půda (flint, silex). Podle kartování na mapách je tato půda považována za nejsušší v okrese Eisenstadt a okolí. Odrůdě Sauvignon Blanc-Reben se zde daří výborně.

Hrozny Sauvignonu během vegetačního období potřebují k tvorbě aroma dostatek vody. Potřebnou vláhu nedostanou hrozny výhradně z půdy, nýbrž z velké částí také přes listy. Blízkost řeky Wulka má vliv na silné orosení v brzkých ranních hodinách. Tento fenomén se stará o velmi specifické meziklima, jež ve spojení s křemenitou půdou je rozhodující pro ovocnost vína a zároveň pro vysokou fyziologickou zralost odrůdy Sauvignon Blanc z viniční tratě Steinmühle.

stm1

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz