DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Neusatz

Lokace Lage Neusatz (nazývaná také "Kräften"), vítá v Großhöfleinu návštěvníky přicházející ze západu. Část názvu „Neusatz" obsahuje slovo „nový", přičemž to je relativní, neboť 99% vinici "Nového světa" jsou podstatně mladší.

Od úpatí svahu Leithagebirge (Litavských hor) se stoupáním až do 215 m nadmořské výšky ohraničuje Neusatz oblast Großhöflein Hotter se západem a ve směru Großhöflein navazuje na lokace Haussatz a Point. Lokace Neusatz je vzhledem ke složení půdy, geografické polohy orientované na jih, své otevřenosti k západnímu větru, jednou z mála vinic v Großhöfleinu, jež se skvěle hodí minimálně pro dvě odrůdy vinné révy. V níže položené části, blíže Neusatzu, na středně těžké jílovité půdě s vysokým obsahem vápence zraje do té nejvyšší kvality odrůda Zweigelt. Ve výše položené části, vzdálenější od Neusatzu, se pěstují na vápencových půdách burgundské odrůdy, především Chardonnay.

ns1

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz