DOMAINE HUGO
Milan Bartošík
CZ - Velké Bílovice
Belegrady
T | +420 775 593 698
E | hugo@domainehugo.cz
W | www.domainehugo.cz

Gloria

O Ried Gloria padla první písemná zmínka v panských knihách ve Forchtensteinu kolem roku 1570. Gloria leží v nadmořské výšce 300 až 325 m a je tak nejvýše položenou částí Leithagebirge (Litavských hor). Les, který obklopuje Glorii ze všech stran, má chladící účinek. Geografická poloha orientovaná na jihovýchod garantuje vinné révě rozmazlení sluníčkem již od brzkých ranních hodin. První sluneční paprsky se starají o oteplení ráno a rychlé oschnutí bobulí. Hrozny tak mohou zůstat dlouho na keřích bez toho, aniž by vyvstalo nebezpečí vzniku ušlechtilé hniloby příliš brzy.

Půda se skládá z vápencové skalnaté hnědozemě s extrémně vysokým obsahem vápence. Nejhořejší půdní horizont obnáší pouze 30 až 40 cm. Pod ním již začíná vápencová skála.

Kvůli značné výšce a chladnému vlivu lesa dozrávají hrozny pomalu. Úroda je mimořádně malá kvůli nízkému a vyrovnanému porostu. Malé hrozny s malými, aromatickými bobulemi se každoročně postarají o mineralitu a kořenitost odrůdy Chardonnay Gloria.

g1

PLÁN DEGUSTACÍ

Bosch Fresch Festival Plzeň 
20 -22.5 Rakouská vína u Hlavního vinařského Parnera festivalu společnosti VIA VINI

23-25.5 Weinprague 2016 Expo Letňany
Rakouská Sekce prezentujeme vinařství : Schwarzbock, Umathum, Kalmuck a Atzberg.

Rádi byste ochutnali skvělá nejen rakouská vína? Rezervujte si Degustaci s Hugem

 

VÍNO MĚSÍCE

Hugův refresh přichází...

Nechte se zlákat letními chutěmi a lehkostí Hugova refreshe. Objevte pět druhů šumivých vín, které odpočívaly a čekaly na svou správnou chvíli až 60 měsíců.

 

 

Hugovy pohlednice

http://www.bonverdakartproject.com

vinozrakouska.cz

krajbezestresu.cz